Obecna sytuacja wymaga od nas coraz większego zaangażowania w prace z młodzieżą, która formowana w duchu chrześcijańskich wartości, będzie mogła realnie wpływać na kształt Narodu i Kościoła.

W odpowiedzi na potrzebę zagospodarowania tej duszpasterskiej przestrzeni, biskup ordynariusz Jan Tyrawa, podjął decyzje reaktywowania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w naszej Diecezji, ustanawiając tym samym nowego diecezjalnego asystenta, którym został ks. Łukasz Krzewiński.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży istnienie w Polsce od 30 lat – zrzesza około 10 tysięcy młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość. Głównym celem KSM jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan, a także aktywne uczestnictwo we wspólnocie Kościoła i Ojczyzny.

12 listopada 2020 roku za pośrednictwem platformy Zoom odbyło się pierwsze spotkanie młodych, którzy podjęli chęć zaangażowania się w reaktywację KSM naszej Diecezji.

Ostatnia Niedziela Roku Liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – jest jednocześnie Świętem Patronalnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W dobie wielu ograniczeń, wynikających z obecnej sytuacji pandemii, chcemy ten dzień obchodzić w sposób zdalny – duchowo przybędziemy do Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, by tam u swojej patronki powierzyć Jej reaktywacje KSM w naszej diecezji. Wraz z młodzieżą tego dnia udostępnimy krótkie nagranie, w który zawierzymy naszą Diecezje Chrystusowi Królowi Wszechświata, a tym samym wspólnie wypowiemy Bogu wezwanie KSM młodzieży „Gotów!”.

print