Już po raz siódmy zapraszamy do wzięcia udziału w inicjatywie „Betlejem w Polsce”. Do tej pory w 49 koncertach na terenie kraju – modląc się i śpiewając – wzięło udział ponad 200 tyś. osób. Dobra Nowina, poprzez działania medialne, zamieszczenie wybranych utworów w sieci, dotarła do milionów Polaków. Organizatorzy przekazali do tej pory na cele charytatywne ponad 1,5 mln złotych.  

Dziś, kiedy Kościół jest atakowany z różnych stron, kiedy jesteśmy świadkami zgorszenia, kiedy znacząco ogranicza się liczbę osób mogących przebywać i modlić się w Kościele, potrzeba bardzo Dobrej Nowiny. Właśnie dziś możemy wszyscy jednoczyć się wokół Jezusa w Betlejem. To ogromny dar, który możemy zanieść do wielu ludzi.

Obecna sytuacja uniemożliwia zrealizowanie wydarzenia na żywo z publicznością. Stąd organizatorzy chcą zaprosić wszystkich poprzez platformę online. Przygotowali oni szereg propozycji, zarówno ostatnie koncerty video – „Głośną Noc” i „Pokój Wam”, a także tegoroczne wydarzenie „Pomoc z Nieba” oraz 3 podwójne albumy, które pochodzą z widowisk Betlejem. Przygotowali również dla wszystkich Polaków i tych, którzy pomagają oraz chcą świętować specjalną bezpłatną płytę do pobrania cyfrowo, w której nagraniu wzięło udział ponad 120 tysięcy chórzystów, 28 solistów i 6 zespołów.

Koncert online „Pomoc z Nieba”

Już po raz siódmy spotkamy się na Betlejem w Polsce. Dziś możemy to zrobić tylko przez internet, ale to paradoksalnie pozwoli nam być razem, tak jak byśmy wszyscy spotkali się w jednej ogromnej hali – na stadionie. Możemy wspólnie świętować, śpiewać i wierzyć, że „Pomoc z Nieba” nadchodzi, że już nadeszła i dla każdego człowieka jest nadzieja. Tegoroczny koncert to swoiste „The Best Off” z wszystkich dotychczasowych koncertów. Najciekawsze utwory, najlepsze polskie głosy to ogromny ładunek miłości i dobra. Dochód ze sprzedaży koncertu online „Pomoc z Nieba” zostanie przeznaczony na wsparcie dla osób potrzebujących.

Widowisko online „Głośna Noc”

To była głośna noc. Najgłośniejsza w dziejach świata… Potem nic nie było już takie, jak wcześniej. Historia zaczęła pisać się na nowo.

Od tamtego czasu, co roku w tę noc miliony ludzi na całym świecie zwraca swoje myśli w stronę Betlejem.

Głos Betlejem w Polsce 2019/2020 zabrzmi inaczej niż dotychczas. Artyści opowiedzą dzieje Bożego Narodzenia z osobistej perspektywy. Wyśpiewają swoje historie, w których odbija się pięknym refleksem ten wyjątkowy dla człowieka czas przyjścia na świat Bożego Syna. To będzie koncert na wiele strun – od polskich kolęd po najpiękniejsze pieśni Bożonarodzeniowe z całego świata, od balladowych po rockowe brzmienia. Zabierzemy Was w daleką podróż dookoła świata, ale echo tej podróży wybrzmi także w osobistych i współcześnie napisanych utworach. To będzie głośna noc…

Artyści: Arka Noego, Natalia Niemen, Magda Bereda, Kasia Wilk, Agnieszka Musiał, Gabi Gąsior, Maya Avraham, Andrzej Lampert, Skubas, Robert Friedrich Litza, Adam Krylik, Mate.O, Marek Piekarczyk, Mietek Szcześniak, Jan Smoczyński z zespołem.

Dochód ze sprzedaży widowiska online „Głośna Noc” zostanie przeznaczony na wsparcie dla osób potrzebujących.

Koncert online „Pokój Wam”

Koncert „Pokój Wam” zabierze Cię w podróż w czasie i w przestrzeni po najcenniejszych zabytkach kultury muzycznej wielu narodów, różnych epok i chrześcijańskich tradycji. Opowiadamy historię o narodzeniu Chrystusa. Większość z kolęd i pieśni Bożonarodzeniowych usłyszysz po raz pierwszy.

W koncercie wystąpią artyści reprezentujący siedem narodowości. Życzenia pokoju usłyszymy w języku hebrajskim, arabskim, aramejskim, bułgarskim, rumuńskim, ukraińskim, polskim, w gwarze sądeckiej, żywieckiej oraz w mowie Górali śląskich. Niech nasze świętowanie, zwane po beskidzku „Gody”, wypełni się w taki sposób, jak śpiewa Józef Broda: „Hej wy polskie gody, radości pełne światła, krasy, miłości, kiero chce jednać ludy, narody”.

Opowieść o narodzinach Chrystusa, którą usłyszymy, jest historią o pojednaniu i przywróceniu harmonii. Mesjasz przyszedł na ziemię po to, by każdy człowiek mógł odzyskać pokój z Bogiem, ze sobą samym i z drugim człowiekiem.

Pokój Wam!

Artyści: Kamil Bednarek, Dana Vynnytska, Adam Krylik, Grażyna Łobaszewska, Yaron Cherniak, Kapela Maliszów, Dawid Kwiatkowski, Katarzyna Broda-Firla, Atom String Quartet, Bovska, Agnieszka Musiał, Fanfara Moldova, Antonina Krzysztoń, Yazeed Sakhnini, Adeb Chemoun, Józef Broda, Mate.O, Jan Smoczyński z zespołem.

Dochód ze sprzedaży koncertu online „Pokój Wam” zostanie przeznaczony na wsparcie dla osób potrzebujących.

Pakiety, koncerty online i płyty dostępne na:  

www.betlejemwpolsce.pl
www.ambasadormilosierdzia.pl

Oprac. MJ
Zdjęcie: Wiesław Kajdasz

print