W uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy, na wspólnej modlitwie zgromadziły się osoby związane z kolejnictwem.

Obecni w świątyni, jak i za pośrednictwem przekazu internetowego, uczcili swoją patronkę – św. Katarzynę Aleksandryjską. – Współczesny człowiek, który zupełnie nieświadomie albo z ogromną determinacją świadomie pragnie objawić swoją władzę w najróżniejszych obszarach swojego istnienia, spotyka dzisiaj Boga. Tego, który nie chce inaczej panować w naszym życiu, jak przez miłość i służbę. On kocha każdego, zwłaszcza najsłabszego, i jest z nim, co więcej, jest w nim i zaprasza do spotkania, do dialogu miłości. Wśród zaproszonych są kolejarze, którzy zwykli mówić, że nie idą do pracy, ale na służbę – powiedział proboszcz i duszpasterz kolejarzy ks. Krzysztof Buchholz.

Świątynia NSPJ w Bydgoszczy od wielu lat jest miejscem listopadowych spotkań modlitewnych z udziałem przedstawicieli środowisk kolejarskich, ich rodzin oraz emerytowanych pracowników. Przy parafii działa również Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich. – Szczególnie środowisko kolejarskie, jak dawniej, tak i obecnie, powołane jest do świadczenia służby na rzecz osób korzystających z usług kolei. Kierownicy pociągów, maszyniści, kasjerki, stoją niejako na pierwszym froncie kontaktu z drugim człowiekiem. Oni wszyscy służą komunikacji między ludźmi. By móc wypełniać przyjęte obowiązki, potrzebne jest światło Bożej łaski i wsparcie naszych świętych patronów – powiedziała wiceprezes Koła KSKP w Bydgoszczy Hanna Januszewska.

Podczas niedzielnej uroczystości środowiska kolejarskie zawierzyły swoją służbę Matce Bożej przed kopią Jej Cudownego Wizerunku.

Spotkania formacyjne (w czasie bez szczególnych obostrzeń) odbywają się w domu katechetycznym w każdy poniedziałek po pierwszym piątku miesiąca. Poprzedza je Msza św. w kościele NSPJ przy pl. Piastowskim w Bydgoszczy o godz. 18.00.

Więcej w Przewodniku Katolickim.

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: Wiesław Kajdasz