Zbliża się czas Adwentu, a wraz z nim nowy rok liturgiczny, przeżywany pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”.

Rekolekcje organizowane przez Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Diecezji Bydgoskiej będą wspólnym rozważaniem tej prawdy, przygotowującym nas do spotkania z przychodzącym Chrystusem w sakramencie Eucharystii. Duchową strawą będzie medytacja nad chrześcijańską ikonografią, dlatego zapraszamy wszystkich, którzy poprzez sztuką sakralną chcą pogłębiać swoją wiarę (konferencje w tej części poprowadzi ks. Paweł – student wydziału teologicznego historii Kościoła na Pontificia Università della Santa Croce w Rzymie).

Spotkania odbywać się będą w adwentowe soboty: 28 listopada; 5, 12 i 19 grudnia w godzinach 19.45-21.00 poprzez internetową platformę MsTeams. Rekolekcje będzie rozpoczynać Liturgia Godzin (Brewiarz) – 1. Nieszporami kolejnych niedziel Adwentu.

Chętnych zapraszamy do zgłoszenia się droga e-mailową: blso.rekolekcje@gmail.com W treści prosimy o podanie maila, którym będzie się trzeba logować do aplikacji MsTeams. Należy ją pobrać i zainstalować na swoim komputerze lub smartfonie.

Rekolekcje poprowadzą: Ks. Karol Rawicz-Kostro (Bydgoszcz) oraz Ks. Paweł Rybka (Rzym). Liczba uczestników jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.