„Adwentowa kawa” – pod tą nazwą Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” w Bydgoszczy zaprasza do codziennego wysłuchania rozważań, które mają być przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia.

Jak podkreśla zaangażowana w projekt Mariola Ciesielska, chodzi o czas na to, by przystanąć, posłuchać, zwolnić. – Czekanie na wodę, aż się zagrzeje, na dobrą pogodę, na autobus z rana, na dobre słowo, na zmiany, na człowieka, na lepszy czas, na… Różne są te nasze czekania. Wśród nich jest takie czekanie, które się powtarza – Adwent. Czekanie na Boże Narodzenie. Nie tylko na to kalendarzowe, ale bardziej na to, które dokonuje się w sercu każdego z nas – tłumaczy.

Rozważania w wersji dźwiękowej są dostępne na www.martyria.pl, www.adwentowakawa.pl, a także na jednej z popularnych aplikacji muzycznych. – Można czekać, tupiąc niecierpliwie nogą. Można czekać nieuważnie – czas ucieka i nim się obejrzysz już po świętach. Można czekać na lekko – na pierogi i prezenty, z „magią świąt” w tle. Można czekać też trochę spokojniej i uważniej. Zaparzyć dobrą kawę i zaprosić KOGOŚ na spotkanie – dodała Mariola Ciesielska.

Każdy dzień ma być dla odbiorcy niespodzianką. – Kawa to kilkanaście minut, Ewangelia z dnia, gość kawowy ze swoim spojrzeniem na życie. Można odetchnąć, zobaczyć horyzont – podsumowała Mariola Ciesielska.

Tekst: Marcin Jarzembowski

print