„Idąc za wezwaniem Ojca świętego Franciszka, który zawierzył w tym roku Kościół wstawiennictwu św. Józefa, pragniemy zawierzyć Kościół Młodych, potrzebujący szczególnej troski” – powiedział diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Piotr Wachowski.

„Serce Ojca” – pod takim hasłem w bydgoskiej Bazylice Królowej Męczenników odbyła się pierwsza modlitwa uwielbienia, połączona z konferencją o św. Józefie i adoracją Najświętszego Sakramentu.

To nowa inicjatywa ewangelizacyjna akademickiego zespołu „Amen+” we współpracy z Młodzieżową Radą Programową Diecezji Bydgoskiej. – Kierujemy do młodzieży, studentów, a tak naprawdę do wszystkich mieszkańców miasta zaproszenie do szczególnej modlitwy o odrodzenie życia religijnego. Pandemia osłabiła lub wręcz zatrzymała aktywność w tym względzie. Wielu z nas przeżywa podobną sytuację na gruncie życia wewnętrznego – dodał ks. Piotr Wachowski.

Każdemu spotkaniu towarzyszy konferencja o świętym Oblubieńcu Najświętszej Maryi Panny. W pierwszej nauce diecezjalny duszpasterz młodzieży nawiązał do słów Ojca Świętego, które zostały zawarte w liście apostolskim „Patris corde” („Ojcowskim sercem”). Franciszek pisze: „Wszyscy mogą znaleźć w św. Józefie, mężu, który przechodzi niezauważony, człowieku codziennej obecności, dyskretnej i ukrytej, orędownika, pomocnika i przewodnika w chwilach trudnych”. – Cieszymy się, że mimo pandemii mogliśmy spotkać się na wspólnym uwielbianiu Boga. Był czas na krótką konferencję, śpiew, ale też na ciszę, której w dzisiejszych czasach tak bardzo brakuje – powiedziała Weronika Łosoś z zespołu „Amen +”.

Program kolejnych spotkań i ich relacje na profilu FB Amen+ oraz Młodzieżowej Rady Programowej Diecezji Bydgoskiej oraz TUTAJ.

Więcej w Przewodniku Katolickim.

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: Wiesław Kajdasz

print