„Uwielbiam Marka, ewangelistę oczywiście. To jest dla mnie mistrz krótkiej formy” – mówi o. Marcin Dusiński CSSp ze Zgromadzenia Ducha Świętego. Razem z o. Maciejem Sierzputowskim CSSp są autorami podcastów wielkopostnych, które zatytułowani „Z pustyni serca”.

Ojciec Marcin jest rektorem kościoła Świętego Ducha oraz przełożonym domu zakonnego w Bydgoszczy, drugi – proboszczem parafii Świętego Ducha w tym samym mieście. Jeden przez wiele lat pracował w Paragwaju, a drugi na obrzeżach Rzymu. – Mamy pomysł na Wielki Post, by sobie rozmawiać o słowie Bożym. O tym, co w nas powoduje, jak nas inspiruje. Mamy nadzieję, że niebanalnie, niepowierzchownie – prosto z serca. Z takiej jego pustyni – mówią.

Ojcowie dzielą się swoimi refleksjami na temat Ewangelii. – Chcemy być czytani przez słowo Boże w niedziele Wielkiego Postu, rozmawiając o tym między sobą i trafiając do was – odbiorców – dodają. – Zaczynamy naszą drogę. Z pustyni naszego serca idziemy na pustynię. Tak nas prowadzi dzisiejsze słowo. Może od niego zaczniemy – podkreślają w spotkaniu z okazji pierwszej niedzieli Wielkiego Postu, cytując słowa Ewangelii według św. Marka: „Duch wyprowadził Jezusa na pustynię”. – My mamy takie wyobrażenie o pustyni – zrobię parę kroków, trochę piaseczku, skał, usiądę sobie, posłucham, zatopię się w ciszy, ale za daleko od autostrady nie odejdę. Mam wrażenie, że to wyrzucenie na pustynię jest konkretną propozycją Boga dla każdego z nas. Idziesz na pustynię – to jest pierwszy krok w drodze wielkopostnej – rozmawiają ojcowie.

Odcinki są zamieszczane na specjalnym kanale Youtube zgromadzenia oraz na Facebooku.

Tekst: Marcin Jarzembowski

 

print