Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla środowisk akademickich, nauczycielskich, lekarskich, inżynierskich i twórczych pod hasłem „Nigdy więcej sam”.

Poprowadzi je od 7 do 10 marca ks. Mirosław Maliński – diecezjalny duszpasterz akademicki z Wrocławia. Początek w niedzielę na Mszy św. o godz. 20:00, a od poniedziałku do środy Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 18:00 i specjalna konferencja rekolekcyjna o godz. 19:15 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa na Placu Piastowskim. Sakrament Pojednania do poniedziałku do środy o godz. 17:30.

Ks. Mirosław Maliński – diecezjalny duszpasterz akademicki, rektor kościoła św. Macieja we Wrocławiu. Urodzony w Wielkopolsce, mgr inż. geodeta. W młodości mieszkał we wspólnocie z Taizé, od 1988 r. ksiądz katolicki w diecezji wrocławskiej. Jest wieloletnim, pełnym charyzmy duszpasterzem akademickim. Przez przyjaciół nazywany „Malina”. Prowadzi Centralny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Maciejówka”, związany jest z ruchem „Spotkań Małżeńskich”, założyciel portalu 2ryby.pl. Dużą popularność zyskał przez internetowe „Kazania ponad czasowe” i słynne kursy przedmałżeńskie. Autor audiobooka „O szczęściu. Prościej się nie da” i książek: „Jonasz”, „Widokówki”, „Oswojone”, „Zatrzymaj się albo giń” i kilku innych, których jeszcze nie napisał. Na co dzień mieszka i żyje ze studentami.

GRAFIKA