W środę, 12 maja, zmarł ks. Jan Broda, od 1990 roku proboszcz parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Jerzykowie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 15 maja, pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka w Jerzykowie.

Śp. ks. Jan Broda urodził się 26 października 1950 roku w Srebrnej Górze (dekanat damasławski). Po ukończeniu w 1968 roku Liceum Ogólnokształcącego w Kcyni wstąpił do gnieźnieńskiego seminarium duchownego w Gnieźnie. 21 maja 1975 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego w katedrze gnieźnieńskiej. Posługę duszpasterską rozpoczynał jako wikariusz w parafii pw. Pobiedziskach (1975-1977). Następnie był wikariuszem w parafii pw. Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy (1977-1986). W 1986 roku został mianowany proboszczem parafii w Bługowie i Tłukomach (obecnie diecezja bydgoska), gdzie posługiwał do 1990 roku. W tymże roku został mianowany proboszczem parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Jerzykowie, gdzie duszpasterzował do chwili śmierci.

Wprowadzenie i modlitwa przy trumnie zmarłego kapłana odbędzie się w piątek, 14 maja,o godzinie 19.30 w kościele w Jerzykowie.

Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie w sobotę 15 maja o godzinie 11.00 również w kościele w Jerzykowie pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka i z udziałem biskupa łowickiego Andrzeja Dziuby, kursowego kolegi śp. ks. Jana Brody.

Zmarłego kapłana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Fot. parafia Jerzykowo