Zapraszamy do udziału w  Diecezjalnym Dniu Służby Liturgicznej, który odbędzie się w sobotę, 12 czerwca, w kościele św. Jadwigi Królowej przy ul. Wojska Polskiego 7 w Bydgoszczy.

Wydarzenie będzie transmitowane TUTAJ. 

Zaproszenie skierowane jest do wszystkich kapłanów – opiekunów grup liturgicznych oraz członków służby liturgicznej, pełniących różne funkcje w zgromadzeniu liturgicznym, tj. kandydatów, ministrantów, lektorów, ceremoniarzy, animatorów, nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej, zakrystianów, organistów, członków scholii liturgicznych.

Dzień został przygotowany w takiej formule, by umożliwić przybycie kapłanom i świeckim z różnych stron diecezji. By przy ołtarzu zjednoczyły wszystkich: dziękczynienie Bogu za członków Liturgicznej Służby Ołtarza, a także modlitwa o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego oraz o wybór biskupa diecezji.

Członkowie służby liturgicznej uczestniczyć będą we Mszy Świętej w strojach liturgicznych. Kapłanów, którzy będą koncelebrować Mszę Świętą prosimy o zabranie alb oraz białych stuł (liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca NMP).

PLAKAT

print