Katedra bydgoska już po raz drugi stała się miejscem letnich prezentacji organowych. Dla miłośników muzyki przygotowano aż kilkanaście spotkań.

W programie znalazły się prezentacje oraz koncerty. Pierwsze zaplanowano we wszystkie niedziele lipca i sierpnia. Drugie – 3, 24 lipca oraz 7 sierpnia. – Podczas tegorocznej edycji postanowiliśmy rozszerzyć ofertę koncertową, zapraszając kilku wspaniałych artystów – mówi kierownik artystyczny prezentacji i organista katedralny Krzysztof Fryska.

Stało się to możliwe dzięki zaangażowaniu i materialnemu wsparciu różnych osób i firm. – Ale i tak główny ciężar organizacyjny ponosi parafia, za co bardzo dziękuję proboszczowi księdzu prałatowi Stanisławowi Kotowskiemu – dodaje Krzysztof Fryska.

Oprócz niego w najważniejszej świątyni dla diecezji wystąpią Szymon Olszański z Bydgoszczy (24 Lipca) oraz Arkadiusz Popławski z Raciborza (7 sierpnia). Podczas pierwszego z koncertów przy organach zasiadł Michał Markuszewski z Warszawy.

Początek prezentacji po niedzielnych Mszach św. o godz. 11, a koncertów o godz. 19. Wstęp wolny. Dla tych, którzy nie będą mogli przybyć do świątyni, przygotowano transmisje na stronie FB. Wystarczy wpisać hasło: „Muzyka w Katedrze”.

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: Wiesław Kajdasz

print