„To tydzień́ prawdy, wzlotów, upadków, cudów” – powiedziała Dominika Zych, uczestniczka Góreckich Dni Młodości, które zorganizowano w miejscu najstarszego sanktuarium maryjnego w Polsce w Górce Klasztornej.

Wyjątkowy czas z Misjonarzami Świętej Rodziny jest ogólnopolskim spotkaniem dla młodych, którzy szukają w życiu czegoś więcej. – Co roku nasze sanktuarium staje się oazą młodości, radości, uwielbienia Boga. Na początku chodziło o to, by zintegrować młodzież z parafii Misjonarzy Świętej Rodziny z całej Polski. Byśmy poznając i dzieląc się doświadczeniami całorocznej formacji w poszczególnych wspólnotach, stali się właśnie rodziną młodych – tłumaczy ks. Adrian Piecuch MSF.

Pierwsze Góreckie Dni Młodości zostały zorganizowane w 1998 roku. Ich tematem przewodnim stały się słowa: „Ze Świętą Rodziną w trzecie tysiąclecie”. W tym samym czasie odbywa się również Festiwal Piosenki Religijnej „Maria Carmen”, na który przybywają młodzi z całej Polski. Dzięki temu piątkowe popołudnia, soboty i niedziele są czasem radości, młodości i muzyki – a wszystko na chwałę Jezusa i Jego Matki. – Mówiąc szerzej, jest to wydarzenie ewangelizacyjno-formacyjne. Poprzez pewne impulsy chcemy inspirować, edukować i zachęcać młodych, by odkrywając swoje talenty i pasje, żyli pełnią życia – dodał ks. Adrian Piecuch MSF.

Dlatego w programie nie zabrakło warsztatów: medialno-filmowych, tanecznych, liturgicznych oraz muzycznych. Atrakcją było spanie pod chmurką. – To właśnie w Górce Klasztornej narodziła się moja wiara, więc tym rekolekcjom zawdzięczam wszystko. Chciałabym, by każdy młody człowiek miał okazję uczestniczyć́ w tego typu spotkaniach. By mógł poznać́ Kościół pełen radosnych młodych ludzi, muzyki i świadomej wiary – podsumowała Dominika Zych.

Tegorocznym Góreckim Dniom Młodości towarzyszyło hasło „Rozpalić na nowo”.

Relacja w Przewodniku Katolickim.

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: Mateusz Rodziejczak

print