Mieszkańcy Nakład nad Notecią oraz okolic uczestniczyli w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Krzyża Świętego w Kcyni, która była dziękczynieniem za nowych polskich błogosławionych – kard. Stefana Wyszyńskiego i s. Matkę Elżbietę Różę Czacką.

Pątnicy wyruszyli z kościoła św. Wawrzyńca po krótkim nabożeństwie, by w samo południe uczestniczyć we Mszy Świętej w Kcyni. – Ich służba, zaangażowanie na rzecz Kościoła i drugiego człowieka staje się zadaniem dla każdego z nas – powiedział ks. Igor Wichrowski z parafii św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią. – Błagaliśmy również Boga o to, by dał nad świętych kapłanów, święte siostry zakonne, a także dobrego i odpowiedzialnego pasterza dla naszej diecezji – dodał przewodnik.

Była to jedna z kilku grup w diecezji, które docierały do tego szczególnego miejsca przed dorocznym odpustem. W samo święto Podwyższenia Krzyża Świętego sumie odpustowej w sanktuarium przewodniczyć będzie dyrektor diecezjalnej Caritas ks. prałat Wojciech Przybyła.

Świątynia, położona zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Bydgoszczy, słynie z cudownego XVI-wiecznego krucyfiksu Pana Jezusa.

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: Jacek Gratkowski/ kl. Radosław Korzeński

print