„Odrodzenie” – to hasło tegorocznego Projekt Kostka, który odbywał się w Złotowie. W Hali Widowiskowo-Sportowej „Złotowianka” wystąpili: Trzecia Godzina Dnia, Arkadio Edzio, DJ Fala, Tato, Jan Elf.

Trzy dni festiwalu hip-hopu chrześcijańskiego, organizowanego przez Misjonarzy Świętej Rodziny, były dedykowane młodym, mających wspólny cel – jednoczenie się w Panu i chwalenie Go poprzez muzykę. – Tegoroczne hasło miało prowokować uczestników do zastanowienia się, jak odrodzenie w Chrystusie wygląda współcześnie, co nas do niego prowadzi i w nim pomaga – powiedział ks. Marcin Przystawski MSF.

Oprócz koncertów odbył się konkurs hip-hopu, w którym zmierzyli się utalentowani uczestnicy z całej Polski. Nie zabrakło także warsztatów profilaktycznych dla szkół, podczas których wybrzmiały świadectwa zaproszonych gości na temat trudnej ścieżki do „prawdziwego” Boga i relacji z Nim. – Projekt jest dla mnie pięknym wydarzeniem, które łączy, uszczęśliwia oraz umacnia ludzi w wierze – powiedział lider Kewin Jagodziński.

Projekt Kostka to również wydarzenie mające na celu ewangelizację, dlatego tak ważna była „Strefa Modlitwy” i wystawiony Najświętszy Sakrament. – Od jedenastu edycji projektu pomysłodawcy zapraszają młodzież do wspólnoty, chcąc w ten sposób pokazać Kościół pełen pasji, tętniący życiem i dostępny, trafiający do każdego. Całości przyświeca idea, którą promował patron festiwalu – święty Stasiu Kostka – byśmy zawsze szukali w życiu czegoś więcej – dodał ks. Marcin Przystawski MSF.

Relacja w Przewodniku Katolickim.

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: Natalia Żak

print