Administrator apostolski bp Wiesław Śmigiel zatwierdził 20 września „Zasady wykonywania funkcji animatora liturgicznego w diecezji bydgoskiej”. Zgodnie z par. 55 Zasad na stronie internetowej dokonujemy promulgacji zasad (załącznik).

Odpowiednia pomoc w prowadzeniu grup ministrantów, lektorów czy scholi liturgicznej wymaga właściwego przygotowania. Dlatego zachęcamy szczególnie tych, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę i zdolności w prowadzeniu małych grup liturgicznych przy parafiach do wzięcia udziału w pierwszej edycji diecezjalnego kursu dla animatorów liturgicznych. Pierwsze spotkanie odbędzie się 23 października o godz. 13:00 w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Bydgoszczy.

Odpowiedzialnym za prowadzenie kursu dla animatorów liturgicznych jest ks. mgr lic. Paweł Rybka. Zapisy na kurs dokonują się poprzez formularz internetowy na stronie Centrum Formacji Liturgicznej: www.liturgicznabydgoszcz.pl

Kurs przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn, którzy mają otrzymać błogosławieństwo do pełnienia funkcji animatora liturgicznego w zgromadzeniu liturgicznym. Kandydat do pełnienia funkcji animatora liturgicznego dopuszczony będzie po ukończeniu 18. roku życia. WAŻNE! Kandydat nie może posiadać braku przeciwwskazań do pracy z dziećmi i młodzieżą.

W kursie mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 17. rok życia.

W sposób szczególny kurs ten dedykowany jest dla członków parafialnych grup Liturgicznej Służby Ołtarza: nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej, parafialnych ceremoniarzy oraz ministrantów Słowa Bożego (lektorów). Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z Diecezjalnym Moderatorem Ruchu Światło-Życie w kursie mogą wziąć również osoby, które ukończyły formację (wraz z rekolekcjami wakacyjnymi): Oazy Nowego Życia I i II stopnia bądź Oazy Rodzin I i II stopnia.

Msza Święta z obrzędem błogosławieństwa animatorów liturgicznych odbędzie się 11.06.2022 r. – jest to również Diecezjalny Dzień Służby Liturgicznej.

Zgłoszenia przez stronę www.liturgicznabydgoszcz.pl z zakładce: Zapisz się na kurs!

Koszt udziału w kursie wynosi 50 zł. W ramach kursu uczestnicy otrzymają niezbędne materiały. O partycypację w pokryciu kosztów prosimy ks. Proboszcza parafii z której zgłasza się kandydat(ka).

Wszystkie zgłaszające się osoby proszone są o wydrukowanie i wypełnienie formularza ze zgłoszeniem (znajduje się on na stronie CFL). Osoby niepełnoletnie prosimy o uzupełnienie formularza także przez zgodę rodziców (opiekunów prawnych) zawartą w dokumencie.

ZAŁĄCZNIK

PLAKAT KURS