„Śladami Ojca Świętego” – to tytuł koncertu, który zorganizowany został przez Fundację i Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak” z okazji XXI Dnia Papieskiego.

Wydarzenie, odbywające się w bydgoskim Domu Jubileuszowym Jana Pawła II, miało szczególne znaczenie zarówno dla organizatorów, jak i samych uczestników. – Ten piękny występ młodych muzyków postanowiliśmy zadedykować przyjaciołom „Wiatraka”. Tym, którzy angażują się w podejmowane przez nas inicjatywy. Mam na myśli: wychowanków przedszkola „U Karolka”, dzieci, młodzież, osoby z niepełnosprawnością, seniorów i rodziny korzystające z zajęć oraz poradnictwa w ramach różnych projektów – powiedział ks. Klafetka.

Przyjaciółmi – jak dodał kapłan – są również wszyscy mecenasi i darczyńcy, którzy z otwartym sercem pomagają nam rozwijać skrzydła dobra. – Do tego grona dołączył również w ostatnim czasie nowy pasterz bydgoskiego Kościoła bp Krzysztof Włodarczyk. Jego obecność podczas koncertu była dla nas szczególnym znakiem Bożej opieki – powiedział dyrektor fundacji i centrum.

Artyści – Karolina Krysińska (śpiew), Michał Biechowski (muzyka), Dorota Barwińska (słowa), Mateusz Lewandowski (dyrygent) – zaprezentowali utwory poświęcone św. Janowi Pawłowi II. Duchową i muzyczną ucztę zakończył Apel Jasnogórski i pasterskie błogosławieństwo biskupa ordynariusza. – Aktualnie przeżywany czas, jest dla wielu naznaczony lękiem, niepewnością, paraliżującym strachem. Tym bardziej z wielką mocą, jak prawdziwe proroctwo, wybrzmiewają słowa św. Jana Pawła II: Nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi!” – podsumował ks. Tomasz Klafetka.

MJ
Zdjęcia: Wiesław Kajdasz

 

 

print