Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia i dzieci z Przedszkola nr 2 z oddziałami integracyjnymi w Nakle nad Notecią, wzięły udział w międzynarodowej akcji „Milion dzieci modli się na różańcu”.

Jak podkreślają organizatorzy, najważniejsza jest intencja, w jakiej dzieci jednoczą się przez cały dzień na modlitwie. Akcja jest odpowiedzią na liczne prośby, jakie Matka Boża Fatimska kierowała do dzieci w Portugalii w 1917 roku. Każdego roku przystępują do niej przedstawiciele z całego świata, m.in. z Peru, Chile, Kolumbii, Meksyku, USA, Syrii, Francji oraz Polski.

W tym roku „milion dzieci” modliło się o pokój na świecie i zakończenie pandemii. – O każdej pełnej godzinie dołączały poszczególne klasy z nakielskiej „dwójki”, które w tym dniu miały lekcję religii. Dzieci modliły się w klasach, w kościele, a także przy figurze Matki Bożej obok kościoła św. Stanisława Biskupa i Męczennika – powiedziała koordynator Katarzyna Dobosz.

Finał akcji odbył się w parafii, podczas nabożeństwa różańcowego.

MJ
Zdjęcia nadesłała: Katarzyna Dobosz