Kuria Diecezjalna w Bydgoszczy była miejscem spotkania, w czasie którego podpisano umowę dotyczącą przedsięwzięcia pod nazwą: „Zmniejszenie zużycia energii oraz ograniczenie emisji CO2 dzięki kompleksowym działaniom termomodernizacyjnym w budynkach z obszaru Diecezji Bydgoskiej – ETAP I”.

Całkowity koszt wspomnianego etapu wyniesie 14 173 400 złotych, a kwota dofinansowania przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z siedzibą w Warszawie 13 324 863 złote. Realizacja obejmie m.in. kościoły oraz domy katechetyczne, a koniec prac zaplanowano na 30 czerwca 2023 roku.

W spotkaniu wziął udział biskup ordynariusz Krzysztof Włodarczyk. Podpisy pod umową związaną z pierwszym etapem złożyli: wiceprezes zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Michalski oraz ekonom diecezji bydgoskiej ks. prałat Przemysław Książek.

Tekst i zdjęcia: Marcin Jarzembowski