Ponad sto bochenków chleba upiekli wolontariusze Kół Caritas Diecezji Bydgoskiej w ramach Światowego Dnia Ubogich.

Trafiły one do osób bezdomnych i potrzebujących, które korzystają m.in. ze wsparcia Centrum Pomocy Betlejem i Centrum Pomocy św. Brata Alberta w Bydgoszczy. – Dzielimy się, by być razem, a wszystko w ramach kolejnej edycją akcji „Kromka chleba” – powiedział dyrektor diecezjalnej Caritas ks. prałat Wojciech Przybyła.

Według Caritas Polska, coroczny Światowy Dzień Ubogich, jest okazją, by dostrzec potrzeby słabszych, pomijanych, zagrożonych wykluczeniem. Papież Franciszek apeluje w swym orędziu, by nie czekać, aż ubodzy zapukają do naszych drzwi. Nawołuje, by do nich docierać.

TREŚĆ ORĘDZIA OJCA ŚWIĘTEGO

Dlatego Caritas wciąż pomaga migrantom, osobom w kryzysie bezdomności, seniorom i poszkodowanym w wyniku pandemii. Symbolem solidarności z ubogimi był właśnie ofiarowany im chleb. – Otrzymali go m.in. bezdomni podczas specjalnej kolacji w „Betlejem”. Przed nią miała miejsce Eucharystia, w czasie której ks. Marcin Kulczyński nawiązał do Światowego Dnia Ubogich i dzielenia się dobrem – dodała koordynator wolontariatu Caritas s. Aleksandra Mikołajczak ISSM. – W wypiek zaangażowali się członkowie szkolnych kół z SP nr 19 w Bydgoszczy i Przyłękach i klerycy bydgoskiego seminarium z Akademickiego Koła Caritas – dodała s. Aleksandra Mikołajczak ISSM.

Symboliczny bochen od wolontariuszy otrzymał również biskup ordynariusz Krzysztof Włodarczyk.

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: Caritas Diecezji Bydgoskiej

print