Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Nakle nad Notecią była jednym z miejsc w diecezji bydgoskiej, gdzie obchodzono Światowy Dzień Ubogich.

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzili m.in. akcje charytatywne dla potrzebujących. – To szczególny czas, kiedy pochylamy sie nad tymi, którzy potrzebują naszego wsparcia – powiedziała Katarzyna Dobosz. – Dzieci zbierały przed kościołem bieliznę, skarpety i podkoszulki dla osób bezdomnych z Centrum Pomocy „Betlejem” w Bydgoszczy. Natomiast po Mszach św. rozprowadzały kalendarze-cegiełki na potrzeby domów dziecka w Kapszagaj w Kazachstanie, gdzie posługuje misjonarz naszej diecezji ks. Artur Zaraś – dodała opiekunka koła, które działa przy SP nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią.

Akcja na rzecz ubogich w parafii potrwa jeszcze cały tydzień. Wolontariusze będą również przez kolejne dni zbierać m.in. opatrunki dla bezdomnych.

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: Katarzyna Dobosz