Zapraszamy wszystkich na wydarzenie, które jest kontynuacją rozpoczętego przed dwu laty dzieła angażującego młodych z całej naszej diecezji do aktywności, działania, dialogu i pracy duszpasterskiej.

„POBUDKA! To hasło, które mamy nadzieję zabrzmi Wam w głowach głośnym echem i zmotywuje w pierwszej kolejności do przybycia na wydarzenie, w drugiej do obudzenia z popandemicznego letargu i działania! Hasło tegorocznego forum jest nawiązaniem do Orędzia Ojca Świętego Franciszka na XXXVI Światowy Dzień Młodzieży, którego tytuł brzmi: „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” (Dz 26, 16). Papież Franciszek nawiązując do słów Chrystusa skierowanych do św. Pawła w orędziu zachęca Młodych do powstania i świadczenia, czyli dzielenia się swoim świadectwem doświadczania obecności Boga w życiu” – napisali organizatorzy.

Główną ideą forum jest, tak jak przed dwu laty, zaproszenie do otwartej dyskusji młodzieży, ich rodziców, nauczycieli, wychowawców oraz wszystkich, którym leży na sercu przyszłość młodego człowieka i Kościoła. Zapraszamy do udziału w warsztatach, których tematyka została zaproponowana „od Młodych – dla Młodych”, czyli uwzględniając aktualne potrzeby i problemy, z jakimi borykają się młodzi ludzie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, koniecznie odwiedź stronę www.mlodziez.bydgoszcz.pl, sprawdź szczegóły wydarzenia i zapisz się już dziś!

Bądźcie czujni i śledźcie na bieżąco FB.

GRAFIKA

Zdjęcie: Wiesław Kajdasz

print