„Kazania bezradne” – to cykl adwentowego słowa, które głosi w sieci o. Maciej Sierzputowski CSSp ze Zgromadzenia Ducha Świętego.

Proboszcz bydgoskiej parafii Ducha Świętego jest znany ze swojej aktywności w Internecie. Do tej pory powstały takie cykle jak: „Last minute”, „Antywirusowe Słowo na dziś”, czy „Z pustyni serca” (realizowany z o. Marcinem Dusińskim CSSp). – Witam was wszystkich w tej nowej przygodzie – mówi na początku „Kazań bezradnych”.

Pomysł na obecny cykl zrodził się w pierwszy poniedziałek Adwentu. – Poczułem takie ponaglenie, by w tym czasie spróbować podzielić się – każdego dnia – tym, w jaki sposób słowo Boże pomaga mi przeżywać ten okres. W jaki sposób słowo Boże pomaga mi odczytywać jego sens, piękno. Również to, w jaki sposób słowo Boże czyta mnie w czasie radosnego oczekiwania na przyjście Pana – dodaje.

Dlaczego „Kazania bezradne”? – Dlatego, że w pierwszą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy czytanie, w którym wydaje się nam, że Jezus chciałby nas trochę przestraszyć. Używa takich obrazów i mówi o doświadczeniach, które są trudne. Nie o to jednak chodzi. Pan mówi postawach i doświadczeniach, które są dla mnie konkretną instrukcją obsługi w czasie Adwentu – dodaje o. Maciej Sierzputowski CSSp.

„Kazania bezradne” są publikowane na kanale YouTube: Parafia Ducha Świętego Bydgoszcz i są m.in. duchową propozycją dla tych, którzy w czasie pandemii muszą mierzyć się z wieloma ograniczeniami.

KANAŁ TUTAJ

Tekst: Marcin Jarzembowski