„Ważne jest to, jak wykorzystamy swój czas dzisiaj – tu i teraz” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczył Mszy św. roratniej w Niemczu.

Ordynariusz diecezji bydgoskiej udał się w kierunku ołtarza w towarzystwie liturgicznej służby oraz dzieci, które przyniosły ze sobą lampiony. – Towarzyszy nam światło, za którym idziemy. Światło, które jest nam potrzebne. Chcemy razem z Maryją przejść przez kolejny dzień w postawie czuwania i modlitwy – mówił.

Biskup Włodarczyk dodał, że chrześcijanie wiedzą na Kogo czekają. – Wiemy, kim jest Jezus. Natomiast Matka Boża trzyma nas za rękę i podprowadza do Niego. By w Dzieciątku, które się narodzi, zobaczyć Pana i Zbawiciela. Ważne jest to, jak wykorzystamy swój czas dzisiaj – tu i teraz. To dzisiaj Jezus daje się nam jako pokarm. To dzisiaj chce udzielić nam swojej łaski. To dzisiaj chce przygotować nasze serca na powtórne przyjście – dodał.

Spotkanie zakończyła – jak w każdy wtorek – modlitwa przy ołtarzu św. Jana Pawła II. – Dziękujemy za spotkanie na początku Adwentu. Za zachętę, by to trwanie i oczekiwanie miało siłę. Byśmy ten czas pokochali – mówił proboszcz parafii NMP Wspomożycielki Wiernych w Niemczu ks. kanonik Mirosław Goślinowski. – Dziękujemy Bogu za to, że doczekaliśmy się pasterza radosnego, otwartego i mającego dla nas czas Przyszliśmy z lampionami. Prosimy, by to światło ksiądz biskup zabrał ze sobą, z naszej wspólnoty – dodali przedstawiciele parafian.

Tekst i zdjęcia: Marcin Jarzembowski