„Oddając cześć relikwiom, ostatecznie czcimy owych świętych, a przez to uwielbiamy samego Boga, który jest źródłem wszelkiej świętości i uświęcenia każdego człowieka” – powiedział bp Krzysztof Włodarczyk.

Przewodniczył on w bydgoskiej parafii Matki Boskiej Ostrobramskiej Mszy Świętej, w czasie której zostały wprowadzone relikwie pierwszego stopnia Prymasa Tysiąclecia. – Odwiedza ksiądz biskup niezwykłą wspólnotę, która rodziła się w bardzo trudnych czasach, gdy władze nie pozwalały na to, by powstał ten kościół – powiedział proboszcz ks. kanonik dr Rafał Grabowski.

KS. KAN. RAFAŁ GRABOWSKI

Relikwie krwi zostały przekazane przez kard. Kazimierza Nycza i umieszczone w relikwiarzu, który został wykonany przez artystę Mariusza Drapikowskiego z Gdańska. – Relikwie świętych są przede wszystkim znakiem – mówił w homilii bp Włodarczyk. – Po pierwsze ich nadprzyrodzonej obecności pośród nas. Oddając cześć relikwiom, ostatecznie czcimy owych świętych, a przez to uwielbiamy samego Boga, który jest źródłem wszelkiej świętości i uświęcenia każdego człowieka – mówił ordynariusz, prosząc o wstawiennictwo polskiego błogosławionego, a zarazem podkreślając, że był on człowiekiem modlitwy i wielkim czcicielem Matki Bożej.

HOMILIA – BP KRZYSZTOF WŁODARCZYK

Tekst, nagrania i zdjęcia: Marcin Jarzembowski