Mąka, kasza, makaron, koncentraty, konserwy mięsne i rybne, pasztet, gotowe dania w słoikach oraz słodycze – to wszystko znalazło się w każdej z paczek świątecznych, jakie przygotowała z okazji świąt Caritas Diecezji Bydgoskiej.

Dary były wydawane przed siedzibą instytucji, m.in. w obecności biskupa ordynariusza Krzysztofa Włodarczyka. – Widząc coraz większe potrzeby naszych podopiecznych, przygotowaliśmy aż półtora tysiąca takich pakietów. Niestety ze względu na obostrzenia musieliśmy zrezygnować z tradycyjnych spotkań przy stole i zaprosić wszystkich przed naszą siedzibę – powiedział dyrektor ks. prałat Wojciech Przybyła.

Przez blisko godzinę „prezenty” od Caritas rozdawał osobiście ordynariusz. – Cieszymy się, że był z nami pasterz, który pobłogosławił nas, zachęcając do czynienia kolejnych dzieł miłosierdzia – dodał ks. prałat Przybyła, życząc wszystkim – pomimo skomplikowanych i trudnych sytuacji życiowych – pokoju w serach i radości z Narodzenia Chrystusa.

Część paczek rozdano także w ramach cotygodniowych Mszy św. dla bezdomnych i ubogich, które są sprawowane w bydgoskim kościele „klarysek”. W jego bliskości działa Centrum Pomocy „Betlejem”, prowadzone przez diecezjalną Caritas.

W finansowanie paczek włączyło się m.in. Miasto Bydgoszcz.

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: s. Aleksandra Mikołajczak ISSM

print