Zapraszamy do modlitwy o pokój w naszych sercach, rodzinach, Ojczyźnie i na całym świecie. Od 30 grudnia do 19 stycznia będzie trwała całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w monstrancji z Medjugorie.

Adoracja rozpocznie się w parafii Matki Boskiej Ostrobramskiej w Bydgoszczy 30 grudnia o godz. 15.00. Od 6 stycznia monstrancja będzie w parafii św. Józefa, a od 13 do 19 stycznia w parafii Matki Boskiej Zwycięskiej.

Monstrancja z Medjugorie nosi tytuł: „Królowa Pokoju” i przeznaczona jest do ołtarza w budowanej tam kaplicy adoracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój. Swoim wyglądem nawiązuje do wizerunku Maryi, która pod sercem nosi swojego Syna, Jezusa Chrystusa.

W roku 2011 monstrancję „Królowa Pokoju”, jako wotum dziękczynne pielgrzymów z całego świata, przekazało do Medjugorie Stowarzyszenie „Comunità Regina della Pace”.

Została ona zrealizowana w pracowni Kamila i Mariusza Drapikowskich. Do jej wykonania wykorzystano kryształ, meteoryty oraz kamienie. Pozaziemskie pochodzenie meteorytów symbolizuje Maryjny wieniec z „gwiazd dwunastu”, zaś barwy użytych kamieni określają: kolor biały – czystość i wieczną chwałę, żółty – majestat i chwałę Boga, zielony – dziewictwo i nadzieję, błękit – wierność, nieskazitelność, bezpośrednie obcowanie z Bogiem.

PLAKAT

print