„Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” – pod tym hasłem będzie przebiegał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2022. Tym razem materiały do ekumenicznych modlitw przygotowała Rada Kościołów Bliskiego Wschodu.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan odbywa się co roku między 18 a 25 stycznia. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy bydgoskiej wspólnocie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu zespołu Slavic Voices pod kierownictwem artystycznym Michała Hajduczeni. Spotkanie w niedzielę, 16 stycznia, o 15.00, będzie miało także charakter ekumeniczny. Na koncert zostali także zaproszeni duchowni z innych Kościołów chrześcijańskich.