01.05.2022

W sobotni wieczór, inaugurujący Niedzielę Biblijną, społeczność parafii św. Kazimierza w Łochowie, dyrekcja i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, posłanka na sejm RP, rodzice wraz z dziećmi, po raz kolejny wzięli udział we wspólnym czytaniu Pisma Świętego. Wydarzenie było częścią VI Narodowego Czytania Pisma Świętego.

Społeczność spotkała się w formie zdalnej i odczytała, z podziałem na role, fragmenty Ewangelii św. Łukasza, jedynego Europejczyka w gronie ewangelistów. – To właśnie jego Ewangelia została zaproponowana do tegorocznej lektury przez organizatora, czyli Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II. Warto przypomnieć, iż Niedziela Biblijna rozpoczyna XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, trwający od 1 do 7 maja – tłumaczy ks. dr Marcin Chrostowski z parafii św. Kazimierza w Łochowie.

Czytanie rozpoczęła posłanka Ewa Kozanecka. Po niej wyzwanie podjęli dyrektor szkoły Mirosław Donarski, wicedyrektor Iwona Chłopecka, ks. dr Marcin Chrostowski, rodzice, dzieci, nauczyciele, katecheci, zaś końcowe fragmenty odczytała katechetka Izabela Semrau, organizator spotkania.

Cytatem przewodnim tegorocznego Tygodnia Biblijnego są słowa „Jezus stanął pośród nich i rzekł: Pokój wam (por. Łk 24,36)”, nawiązujące do tematu roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce: „Posłani w pokoju Chrystusa”. – W niespokojnych czasach wojny, dar pokoju płynący od Chrystusa, jest trwałym fundamentem, na którym można budować pojednanie między ludźmi i narodami. Pomaga w tym słowo Boże, które podobnie jak w czasach Jezusa, gromadzi i łączy pokolenia wokół spraw uniwersalnych i nieprzemijających – podsumował ks. dr Marcin Chrostowski.

Oprac. MJ
Zdjęcie: ks. dr Marcin Chrostowski

print