03.05.2022

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Bydgoskiej wyszło z inicjatywą codziennej modlitwy w intencji tegorocznych maturzystów. Koronka do Bożego Miłosierdzia będzie odmawiana do 31 maja.

Jak przypomniał asystent diecezjalny KSM-u, ks. Łukasz Krzewiński, matura jest ważnym krokiem, który wprowadza młodego człowieka w kolejny etap dorosłego życia. – Wybór kierunku studiów, miasta i w końcu otoczenia, wymaga orędownictwa i pomocy z niebios. Dlatego podejmujemy to wyzwanie. Niech Duch Święty otwiera umysły i serca maturzystów, by egzamin teoretyczny – ten maturalny, ale i praktyczny – z życia, był zdany na sto procent – podkreślił.

Wśród tegorocznych maturzystów znalazł się Mikołaj. – Chciałbym ten egzamin zdać jak najlepiej, by dostać się na wymarzone studia, związane z budownictwem. Codziennie oddaję to Bogu w modlitwie, by czuwał nade mną, zarówno w trakcie przygotowań, jak i podczas samego egzaminu – powiedział.

W „Duchową Adopcję”, bo tak nazwano pomysł, może się włączyć każdy, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. – Moim marzeniem jest dostanie się na medycynę. Lata ciężkiej pracy za mną i wymagające egzaminy przede mną. Jednak z Bogiem wszystko jest możliwe – podsumował Jan Sobczyński, prezes KSM Diecezji Bydgoskiej. 

print