08.05.2022

„JA TU JESTEM” – to hasło nocnego czuwania młodzieży, które odbywało się w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na bydgoskich Piaskach.

W programie wydarzenia, które było skierowane dla osób od piętnastego roku życia, zaplanowano czas na adorację, sakrament pokuty i pojednania oraz Eucharystię. – Ja Jestem – Matka Boża jest Tą, która w sposób doskonały odpowiedziała na powołanie Boga. Zatem co zrobić, by tak jak Ona, nieustannie odkrywać Jezusa w codzienności, odkrywać swoje powołanie? – pytała s. M. Anna Kokoszka ISMM.

Odpowiedzi udzieliła młodym m.in. s. M. Michalina z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi. Według niej: modlitwa, Słowo Boże, wiara w opatrzność Bożą i poznanie siebie – to cztery słowa klucze do sukcesu odkrycia istoty tym, kim się jest w oczach Boga. Poznania swoich talentów i w końcu odkrycia swojej drogi życiowej. – Otrzymałam pewien impuls do tego, by jeszcze więcej czasu poświęcać na osobistą modlitwę, która prowadzi do relacji z Osobowym Bogiem – powiedziała Julia ze wspólnoty Młodzieży Szensztackiej.

Na placu wokół Sanktuarium Zawierzenia pojawiły się cztery ołtarze, wykonane przez młodych ze wspólnoty Klubu Filmów Chrześcijańskich z Szubina. Podczas nabożeństwa majowego uczestnicy pielgrzymowali do tzw. „tronów Matki Bożej”, odśpiewując kolejno wezwania ku czci Matki Bożej: Częstochowskiej, Trzykroć Przedziwnej, Niepokalanie Poczętej i Oblubienicy Ducha Świętego. Przy każdej stacji diecezjalny duszpasterz powołań ks. Paweł Białczyk wygłosił krótkie słowo, przekazując treści z orędzia Franciszka na Tydzień Modlitw o Powołania. 

Młodym towarzyszył przez chwilę bp Krzysztof Włodarczyk. – Była to okazja do szczerej i otwartej rozmowy z naszym pasterzem – powiedział Marcin ze wspólnoty Klubu Filmów Chrześcijańskich.

Podczas Mszy Świętej ks. Piotr Nowak starał uświadomić uczestników, że wiele zależy od nich samych. 

W skupieniu uczestniczyła młodzież z Bydgoszczy, Nakła nad Notecią, Szubina oraz Żnina. Kolejne nocne czuwanie młodych zaplanowano we wrześniu.   

Tekst: oprac. MJ
Zdjęcia: Sanktuarium

print