08.05.2022

Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy, we współpracy z Polskim Związkiem Chórów i Orkiestr Oddziałem w Bydgoszczy, Parafią Katedralną św. Marcina i Mikołaja, zaprosiło mieszkańców regionu na kolejną edycję Koncertów Maryjnych z Różą.

W najważniejszej świątyni diecezjalnej zaplanowano aż osiem spotkań z kulturą. Pierwsze odbędzie się 8, a ostatnie 31 maja. – Dwa lata temu, z uwagi na pandemię „X Koncerty Maryjne z Różą” poprzedzone życzeniami papieża Franciszka dla organizatorów, wykonawców i słuchaczy, zostały ograniczone do odśpiewania kilku pieśni on-line. Obecnie wracamy do poszerzonej, pięknej tradycji z nadzieją, że już na stałe – powiedział prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy Jerzy Derenda.

Koncerty są przeglądem dorobku chóralnego pieśni religijnych, zwłaszcza maryjnych. Tegoroczna edycja jest zarazem dziękczynieniem za beatyfikację bł. kard. Stefana Wyszyńskiego

Koncerty odbywają się w niedzielę w trakcie Mszy Świętej o godz. 18.00 i po o godz. 18.30. W dni powszednie w trakcie Mszy Świętej o godz. 17.00 i po nabożeństwie majowym o godz. 18.00.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął biskup ordynariusz Krzysztof Włodarczyk.

Ze szczegółowym programem wszystkich koncertów można zapoznać się m.in. TUTAJ lub na stronie www.tmmb.pl

MJ

print