13.05.2022

„Życzę, by w tym miejscu działo się dobro. By praca całego zespołu przyczyniała się do szczęścia wielu małżeństw, które wiążą nadzieję z naprotechnologią” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk.

Ordynariusz odwiedził siedzibę Centrum Nowe Życie w Bydgoszczy, które zajmuje się kompleksowym, przyczynowym leczeniem niepłodności oraz innych schorzeń ginekologicznych, z wykorzystaniem naprotechnologii. Szacunek do życia ludzkiego, a także indywidualne podejście do każdego człowieka, zostały tu postawione na pierwszym miejscu.

Centrum działa od 2018 roku i do tej pory z jego pomocy skorzystało aż 250 par. Zespół współtworzą: założycielki, a zarazem instruktorki Modelu Creightona – Agnieszka Remus i Carine Stranz, lekarze naprotechnolodzy, dietetyk kliniczny, diagnosta, psycholodzy oraz fizjoterapeuta uroginekologiczny. – Małymi krokami idziemy wciąż do przodu – powiedziały Agnieszka Remus i Carin Stranz, dodając, że efektem pracy jest osiemdziesiąt poczęć oraz trzy adopcje.

Troska o płodność, która wyraża się przede wszystkim w nauce prowadzenia obserwacji cyklu kobiety według wspomnianego modelu, ma na celu m.in. monitorowanie zdrowia i przeciwdziałanie problemom prokreacyjnym. – Dziękuję zespołowi centrum za służbę na rzecz ludzkiego życia – dodał bp Krzysztof Włodarczyk, zapewniając o dalszym wsparciu.

Centrum Nowe Życie, przy wsparciu diecezji, a także we współpracy z samorządem województwa kujawsko-pomorskiego, zrealizowało wiele projektów i warsztatów, m.in. „Studentko! Poznaj siebie!”, „Dieta a płodność”, „Kosmetyki a płodność”, „Zrozumieć kobietę”, „Nadzieja na nowe życie”. W planach są kolejne akcje promujące naprotechnologię, pod patronatem duszpasterstwa rodzin. 

Jego siedziba mieści się przy ul. Farnej 8 w Bydgoszczy. Więcej informacji na www.nowe-zycie.pl

Tekst i zdjęcia: Marcin Jarzembowski

print