„Maryja pomaga nam usłyszeć i być posłusznym słowu Bożemu” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk, który spotkał się w katedrze z dziećmi pierwszokomunijnymi ze wspólnot św. Marcina i Mikołaja oraz Świętej Trójcy.

Biskup bydgoski swoje krótkie rozważanie skierował w kolejną rocznicę objawień fatimskich. – Nie chodzi o to, by mieć piękne oblicze, jak Maryja. Tylko o to, by mieć serce tak, jak Ona. Jak ja mam być podobny do Matki Bożej, czego Ona mnie uczy? – pytał.

Jak dodał biskup, by usłyszeć Boga i Maryję, trzeba umieć „wyłączyć telefony, komunikatory” i wejść w „strefę ciszy”. – Tutaj macie taki wspaniały „Dom Boży”, w którym jest właśnie cicho. Raduję się, że jesteście i możecie przyjąć Jezusa w Komunii świętej – powiedział.

Biskup Krzysztof Włodarczyk nawiązał do orędzia fatimskiego, w którym Maryja prosi o codzienne odmawianie różańca. – To jest Ta, która uczy nas zginać kolana przed Panem Bogiem. Zaprasza nas do modlitwy o pokój w ludzkich sercach, na świecie, a teraz zwłaszcza na Ukrainie. Zawsze pamiętajcie, że Jezus jest większy niż zło, On zawsze zwycięży. Tylko trwajcie na modlitwie i starajcie się żyć, jak Maryja – podsumował ordynariusz diecezji.

Pasterz diecezji miał ze sobą figurę Matki Bożej Fatimskiej oraz różaniec.

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: Wiesław Kajdasz

print