15.06.2022

Serdecznie zapraszam Wszystkich Diecezjan do udziału w X Bydgoskim Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się 19 czerwca. Hasłem przewodnim są słowa, zaczerpnięte z przysięgi małżeńskiej: I ŚLUBUJĘ CI. Ma ono na celu promocję nierozerwalnego, sakramentalnego związku małżeńskiego.

Dlatego pragnę, aby małżonkowie i całe rodziny, przypomniały o pięknej i trwałej miłości małżeńskiej. Aby rodziny dawały młodemu pokoleniu przykład wierności podstawowym wartościom. Jednocześnie zachęcam wszystkich do opowiedzenia się po stronie życia i jego obrony, poprzez konkretne podjęcie wysiłku, jakim jest obecność na Marszu dla Życia i Rodziny.

Marsz rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00 w Katedrze Bydgoskiej. O godz. 12.30 wyruszy ze Starego Rynku i przejdzie ulicami: Mostową, Gdańską, Al. Mickiewicza, Al. Ossolińskich, Szymanowskiego do Bazyliki pw. św. Wincentego a Paulo, gdzie tradycyjnie zakończy się piknikiem rodzinnym.

Niech wspólne uczestnictwo w tym wydarzeniu, będzie okazją do rodzinnego świętowania i umocnienia więzi pomiędzy wszystkimi, dla których bliskie są chrześcijańskie wartości rodzinne.

Z Chrystusowym pozdrowieniem

+ Krzysztof Włodarczyk
Biskup Bydgoski

print