„Posłani w pokoju Chrystusa” – to hasło XVIII Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę Diecezji Bydgoskiej, która potrwa od 21 do 31 lipca.

Pątnicy swoją wędrówkę rozpoczną od Mszy Świętej w Katedrze św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy – 21 lipca o godz. 6.00. – Wyruszamy od Matki Pięknej Miłości, by po jedenastu dniach pokłonić się Królowej Polski w Częstochowie – mówi kierownik ks. Krzysztof Klóska, dodając, że pielgrzymka jest niezwykłym czasem rekolekcji w drodze, gdzie każdy uczestnik poddany jest pewnego rodzaju próbie fizycznej, ale i duchowej. – To czas zatrzymania, wyłączenia się z szalonego tempa tego świata. Po to, by naładować serce do podejmowania kolejnych wyzwań w pielgrzymce do życia wiecznego – dodał.

Tegoroczna pielgrzyma będzie przebiegać w tradycyjnej formie. Tworzyć ją będzie jedenaście grup – siedem bydgoskich, a także z Górki Klasztornej, Nakła nad Notecią, Sępólna Krajeńskiego i Szubina. Chętnych zapraszamy do odwiedzenia m.in. strony www.pielgrzymka.bydgoszcz.pl