26.07.2022

„Złożone ręce ojca czy matki do modlitwy to najpiękniejsze kazanie, jakie można wygłosić dzieciom” – powiedział bp Krzysztof Włodarczyk we wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.

Pasterz diecezji bydgoskiej przewodniczył Mszy św. w uniejowskiej kolegiacie, odwiedzając na szlaku pielgrzymów, zmierzających na Jasną Górę. Pątnicy dotrą do celu już 31 lipca. – Wychwalajmy Joachima i Annę, rodziców Bożej Rodzicielki Maryi. Bóg dał im błogosławieństwo, którego oczekiwały wszystkie narody – mówił w czasie homilii.

Biskup Włodarczyk zwrócił uwagę na wartość małżeństwa i rodziny, która – jak zauważył – jest przez współczesny świat bardzo często wyśmiewana i niszczona. Dodał jednocześnie, że wiara w rodzinie jest najcenniejszą rzeczą, jaką można przekazać dzieciom. 

Następnie nawiązał do hasła, jakie towarzyszy uczestnikom pieszej wędrówki – „Posłani w pokoju Chrystusa”. – Pomyślmy o naszym najwyższym, ostatecznym celu, który Pan przygotował dla nas – o wspaniałości nieba – podkreślił dodając, że dla człowieka wierzącego liczy się „tu i teraz”.

Po Mszy św. bp Krzysztof Włodarczyk założył buty pielgrzyma, przemierzając jeden z etapów, w czasie którego odwiedził wszystkie grupy. Był czas na śpiew, wspólne rozmowy, świadectwa i zadawanie pytań.

Zachęcamy do odwiedzania STRONY pielgrzymki oraz PROFILU na FB.

Tekst, nagrania i zdjęcia: Marcin Jarzembowski

print