17.09.2022

Sanktuarium Zawierzenia na bydgoskich Piaskach było miejscem nocnego czuwania dla młodzieży. Cykliczne wydarzenie, któremu towarzyszy hasło „Ja tu Jestem”, odbywało się w temacie Mszy św.

Stąd nie mogło zabraknąć nabożeństwa, a także modlitwy za wstawiennictwem i z obecnością relikwii bł. Carlo Acutisa, który powtarzał, że Eucharystia jest autostradą do nieba. – Przygotowaliśmy namiot spotkania z bł., gdzie młodzi mogli obejrzeć album z jego zdjęciami i cytatami, a wokół sanktuarium wystawę nt. cudów eucharystycznych z całego świata, której inicjatorem był Carlo – powiedziała s. M. Rozalia z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi.

Swoją wiedzą nt. Eucharystii podzielił się dyrektor Centrum Formacji Liturgicznej ks. Karol Rawicz-Kostro. Młodzi spotkali się również z bp. Krzysztofem Włodarczykiem. – Chciałbym wam życzyć umiłowania Eucharystii, by była ona w centrum waszego życia – mówił, zachęcając do modlitwy w intencji kapłanów, którzy ją sprawują, jak i o nowe powołania. – To możliwość kolejnego otwarcia oczu na cuda, jakie nas otaczają, a także wzmocnienia się we wspólnocie młodych o podobnych wartościach. Wreszcie to bezcenna możliwość zobaczenia, że w Kościele jesteśmy razem – powiedziała Dominika.

Po Apelu Jasnogórskim, adoracji, możliwości skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, przyszedł czas na kulminacyjny moment, jakim była Msza św. – Kiedy parę miesięcy temu siostry zaproponowały zaangażowanie się naszej wspólnoty w czuwania, od razu się zgodziłam. To czas zatrzymania, wymiany doświadczeń, nabrania sił do dalszego działania, a przede wszystkim chwalenia Pana. Zapraszamy młodych, by wyszli ze swojej strefy komfortu i szukali kontaktu z Bogiem tam, gdzie jest On realnie obecny – dodała Ania.

Oprawę muzyczną całego wydarzenia zapewnił zespół „TATO”. Kolejne czuwanie odbędzie się pod koniec tego roku.

Tekst i zdjęcia: Marcin Jarzembowski

print