22.09.2022

„Nie traćcie nadziei i ducha, dziękujcie Bogu! – takimi słowami bp Krzysztof Włodarczyk zachęcił członków Diakonii Jedności Ruchu Światło-Życie do kontynuowania dzieła sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego na terenie diecezji bydgoskiej.

Głównym zadaniem wspólnoty jest koordynowanie i inspirowanie działalności wszystkich pozostałych diakonii w duchu jedności. W spotkaniu, które odbywało się 21 września w parafii Chrystusa Króla uczestniczyli odpowiedzialni za diakonie: wyzwolenia, społeczną, liturgiczną, muzyczną, życia, miłosierdzia, wychowania oraz oaz rekolekcyjnych. – To okazja, by przedstawić plan działania na nowy rok formacyjny, a przy tym podzielić się obserwacjami, dotyczącymi „znaków czasów”, odkrywanych we wspólnotach i dziełach Ruchu Światło-Życie – powiedział ks. Paweł Rybka.

Moderator diecezjalny zachęcił obecnych do zaangażowania się w życie poszczególnych diakonii nie tylko przez realizację konkretnych dzieł. – Również przez osobistą formację, dzięki której rodzą się konkretne pomysły dotarcia z Ewangelią i przesłaniem ruchu do kolejnych osób – dodał ks. Paweł Rybka.

W spotkaniu uczestniczyli Dorota i Ryszard Kochańscy, którzy pełnili przez ostatnie lata posługę pary diecezjalnej Domowego Kościoła, a także ich następcy Agnieszka i Rafał Staszewscy. Małżonkowie wyrazili gotowość do służby. Przyznali także, że podczas zjazdu mogli zobaczyć „pracę od wewnątrz”, której działanie „owocuje później” w dziełach Ruchu Światło-Życie.

Biskup Krzysztof w słowie kończącym spotkanie zauważył, że „nie można się zamknąć, a konsekwencją formacji jest diakonia, czyli konkretna służba poprzez charyzmaty, które w ramach Ruchu Światło-Życie udaje się odkrywać poprzez właściwe rozeznanie”.

Tekst: oprac. MJ
Zdjęcia: RŚŻ DB

 
print