12.11.2022

Dziewięć parafii uczestniczyło w diecezjalnym turnieju piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza, jaki rozegrano w Bydgoszczy. Miejscem zaciętej rywalizacji była SP nr 64 z Oddziałami Sportowymi.

Na parkiecie sali gimnastycznej swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie klas 2-6. – Chodzę do trzeciej klasy. Chcę być podobny do Roberta Lewandowskiego, a moim idolem jest Leo Messi. Mam nawet jego trzydziesty numer na koszulce – podkreślił Dariusz Gołata z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Bydgoszczy. 

Turniej został zorganizowany przez duszpasterzy sportu – księży: Roberta Szczepańskiego oraz Michała Zawartowskiego. – Wielki papież Jan Paweł II, który dbał o kondycję fizyczną, mówił: „Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistniać”. Nasze działania są niczym innym, jak realizacją tych słów – powiedzieli księża, dodając za Ojcem Świętym, że „sport jest przede wszystkim darem Bożym”. 

Pierwsze cztery miejsca wywalczyły parafie: NMP Matki Kościoła w Bydgoszczy, św. Wawrzyńca w Gołańczy, św. Piotra i Pawła Apostołów w Złotowie oraz NMP z Góry Karmel w Bydgoszczy. – Sport jest dla mnie ulubionym zajęciem, nawet wszystkim, kiedy mam wolny czas. Biorę udział w tym turnieju dzięki zachęcie duszpasterza. Moim idolem jest piłkarz Andres Iniesta – dodał Michał Barczyński ze zwycięskiej drużyny, na co dzień ministrant i uczeń piątej klasy.

Najlepszym zawodnikiem całego turnieju został Paweł Magierowski z parafii NMP Matki Kościoła w Bydgoszczy, a bramkarzem Jacek Chudzik ze wspólnoty św. Wawrzyńca w Gołańczy. 

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: Cezary Weynert/Tobiasz Proch

print