22.11.2022

Przedszkole Sióstr Elżbietanek w Bydgoszczy było miejscem, gdzie mali wychowankowie uczcili swoją patronkę. Elżbieta z Turyngii, Węgierska, była księżniczką i tercjarką franciszkańską. Święta Kościoła katolickiego żyła w latach 1207-1231.

„Co robić? Obiecałam Ludwikowi, że nie będę pomagać biednym do jego powrotu. Idziemy, zabierzcie kosze pełne jedzenia. Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi” – mówiła mała aktorka, odgrywająca rolę świętej. Po przedstawieniu dzieci z grupy „Gumisie” przyszedł czas na występ „Elfów”. 

Tym razem inscenizacja dotyczyła życia Matek założycielek Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. – Wszystkie one odznaczały się przede wszystkim wielkim sercem. Kochały ludzi i chciały wszystkim pomagać. Dlatego my, żyjąc tu i teraz, dalej kontynuujmy ich dzieło – dodała siostra dyrektor Marta Urszula Pankowska CSSE.

Obecny bp Krzysztof Włodarczyk podziękował maluchom za to, że ukazały, kim jest Bóg. – Jest Miłością, której doświadczamy przez konkretne osoby. Bóg posyła do nas Aniołów, które są widoczne i dotykalne. Dziękuję, że poprzez te inscenizacje została nam przypomniana Ewangelia. To, że więcej szczęścia jest w dawani aniżeli w braniu – podkreślił biskup bydgoski.

Przedszkole Sióstr Elżbietanek w Bydgoszczy działa od roku 1991. Uczęszcza do niego 150 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. – W imieniu rodziców z serca dziękujemy za wspaniały owoc waszej pracy. Za nieocenioną pomoc w edukacji i w wychowaniu naszych dzieci, dzięki czemu również i my jako rodzice rozwijamy się oraz wzrastamy w wierze – mówiła przedstawicielka rodziców, zwracając się do sióstr elżbietanek.

Tekst i zdjęcia: Marcin Jarzembowski

 

print