17.03.2023

Kościół Świętego Krzyża w Bydgoszczy był miejscem Muzycznej Drogi Krzyżowej. Nabożeństwu, które zostało przygotowane przez chór pod dyrekcją Jana Chęsego, przewodniczył biskup Krzysztof Włodarczyk.

Jak podkreślił proboszcz ks. Dariusz Wesołek, pomiędzy poruszającymi utworami, wybrzmiało słowo refleksji i zadumy. – To zaledwie kilka zdań, ale w połączeniu ze śpiewem, nawiązującym do spotkań Jezusa na tej niezwykłej drodze, wprowadzających nas w klimat oraz atmosferę tamtych wydarzeń. Wyrażających jednocześnie emocje wszystkich towarzyszących Jezusowi – dodał kapłan.

Było to kolejne miejsce, jakie w Wielkim Poście nawiedził ordynariusz bp Krzysztof Włodarczyk. – Chcemy w jedności serca przejść po śladach Jezusa. W drodze, którą On sam pokonał z miłości do nas – mówił bp, wskazując na krzyż, który jest „pomostem prowadzącym z ziemi do nieba”. – Ta parafia jeszcze bardziej to rozumie poprzez swoje wezwanie, przytulając się do krzyża – dodał.

„Trzeci raz Jezus pod krzyża ciężarem, szczególnym ku nam miłości pożarem. Grzebie się w prochu za nasze hardości, Pan z wysokości” – brzmiał fragment wyśpiewany przez solistów. – Święty Jan Paweł II wprowadzając nas w trzecie tysiąclecie, zapraszał do kontemplacji Chrystusa. By wpatrywać się w Oblicze umęczone, pełne pokory, dobroci, miłości miłosiernej. By do tego Niego się przytulać – zakończył bp Krzysztof Włodarczyk.

Tekst i zdjęcia: Marcin Jarzembowski

print