18.05.2023

„Po raz kolejny możemy chlubić się tym, że jesteśmy jego żywym pomnikiem. Dziękować również za to, że codziennie nad nami czuwa” – powiedziała studentka Aleksandra Szczepaniak.

Stypendystka Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” świętowała ze swoimi rówieśnikami z diecezji bydgoskiej 103. urodziny Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. – Dokładnie 18 maja 1920 roku urodził się przyszły kapłan, biskup i w końcu papież. Msza Święta animowana przez stypendystów oraz koncert Magdy Anioł był wielką pieśnią dziękczynienia za dar jego narodzin – powiedział koordynator fundacji w diecezji ks. Łukasz Krzewiński.

Mowa o wydarzeniu artystycznym w bydgoskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. – 18 maja to data, która co roku jest dla nas świętem. Tego dnia możemy pokazać, że pamiętamy zarówno o naszym patronie jak i o dziedzictwie, jakie nam pozostawił – dodała stypendystka Anna Sobierajska studentka. – Rocznica urodzin Ojca Świętego to też nasze święto – stwierdziła szefowa grupy bydgoskiej Fundacji DNT Magdalena Pietryga. – W tym dniu – jak na urodziny przystało – nie mogło zabraknąć tortu – podsumowała studentka Angelika Plotka.

Oprac. MJ

print