21.05.2023

Przy pięknej pogodzie, w bydgoskim Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, odbył się paschalny dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie. 

Od samego początku można było zauważyć wielki entuzjazm oraz radość ze spotkania, goszczące na twarzach młodzieży i dzieci, przybyłych ze wspólnot oazowych z terenu diecezji bydgoskiej. Uczestnicy paschalnego dnia wspólnoty, zaplanowanego przed rekolekcjami, podejmowali temat koinonii. Oazowicze poszukiwali właściwego znaczenia miejsca we wspólnocie oraz misji, jaką powinna spełniać. – Wspólnota jest przestrzenią, gdzie ubogacamy i zbliżamy się do Jezusa Chrystusa, poznając i dzieląc się otrzymanymi charyzmatami – służymy i ubogacamy innych – powiedział ks. Paweł Rybka, odpowiedzialny za wspólnotę Ruchu Światło-Życie w diecezji bydgoskiej.

Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty i wołaniem o jedność w Duchu Świętym. Uczestnicy mieli czas na wysłuchanie konferencji, pracę w grupach, indywidualną medytację słowa Bożego.  Centralnym punktem była Eucharystia. 

Młodzi mogli poznać moderatorów, animatorów, z którymi przeżywać będą letnie rekolekcje, a także uzyskać informacje związane z tegorocznymi Oazami Żywego Kościoła.

Przy okazji pobytu w Sanktuarium u Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Bydgoszczy, historię Ruchu Szensztackiego i miejsca przybliżyła dzieciom i młodzieży s. M. Aleksandra Mikołajczak ISMM.

Organizatorzy/oprac. MJ

print