„Nigdy nie zapomnijmy tej pielgrzymki wiary człowieka, który stał się cudem dla tej ziemi” – mówił paulin o. Kamil Szustak OSPPE. Różaniec, Msza św., uczczenie relikwii papieża – to wszystko działo się w bydgoskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa z okazji 101. rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

Wieczór upłynął pod hasłem „Jan Paweł II w Sercu Jezusa”. – Niech Jan Paweł II w nas żyje, abyśmy nie byli byle kim i byśmy byle jak nie żyli. Tylko z nim nabierali szlifu świętości – powiedział ks. Krzysztof Buchholz.

Gościem specjalnym urodzin był o. Kamil Szustak OSPPE, który – jak dodał proboszcz parafii NSPJ w Bydgoszczy – przez wiele lat był blisko Matki Bożej na Jasnej Górze i sporo czasu przeżył z Janem Pawłem II. – Świat dzisiaj uderza w naszego papieża z całą złością i nienawiścią. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ kiedy patrzy na jego świętość, nie może zmieścić w sobie tego daru i zadania, jaki każdy otrzymuje – odpowiedzialności za życie. Świat chce utonąć w brzydocie grzechu. Dlatego z tym większą siłą modlitwy i zaufania musimy uderzyć dzisiaj w serce Jana Pawła II. Po to, by sobie wyprosić światło, które jest nam tak bardzo potrzebne – mówił paulin, zachęcając do odpowiedzi na pytanie, jak wyglądałby świat bez papieża Polaka?

KAZANIE

Oprawę muzyczną podczas Mszy św. zapewnił zespół „Umocnieni”. Każdy z uczestników mógł uczcić relikwie świętego. Złożone zostało również okolicznościowe wotum – serce dla św. Jana Pawła II. Obecni otrzymali różańce. Nie zabrakło także urodzinowego tortu. – Chcę życzyć Janowi Pawłowi II, by moje pokolenie i młodzi obecnych czasów byli nadzieją Kościoła i świata. Byśmy szukali Chrystusa dla Jego Miłości – powiedziała Mariola Ciesielska.

Więcej w Przewodniku Katolickim.

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: Wiesław Kajdasz