„Dziesiątka za Mamę” – to inicjatywa podjęta przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Bydgoskiej.

Pomysłodawcy zachęcili uczestników do wspólnej modlitwy, która była nawiązaniem do 26 maja. – To wyjątkowy dzień, w którym nasze serca zwracają się – najpierw w stronę Matki Bożej. Z wdzięcznością dziękują Jej i Bogu za dar życia, którego sanktuarium jest każda ziemska mama – powiedział asystent KSM ks. Łukasz Krzewiński.

„Boże Ojcze, dziękuję Ci za miłość do mojej mamy, która jest zaszczepiona w sercu moim. Nie dopuść, aby to uczucie kiedykolwiek wygasło we mnie; chroń mię od tego wszystkiego, co by ją zmartwić lub zasmucić mogło i nie pozwól, abym zapomniał, że jej życie, wychowanie i opiekę winien jestem” – to fragment modlitwy, która wybrzmiewała w wielu kościołach.

O mamach mówiono również w homiliach podczas Mszy św. z udziałem dzieci. W łączności z Eucharystią odmawiano także dziesiątkę różańca w intencji każdej mamy.

MJ