26.02.2022

„W obliczu wojennej agresji, stajemy razem, by bronić swych ojczyzn i prosić Boga o sprawiedliwy pokój” – powiedział ks. Grzegorz Grobelny.

Parafia Nawrócenia św. Pawła w Solcu Kujawskim była miejscem liturgii dla Ukraińców, którzy są zatrudnieni w przedsiębiorstwach na terenie miasta. Modlitwie przewodniczył duszpasterz greckokatolickiej parafii św. Michała Archanioła w Bydgoszczy ks. Roman Narytnyk. – To czas, by być razem blisko Boga, w tak trudnych momentach dla naszego życia – powiedział kapłan, dziękując proboszczowi i mieszkańcom za braterskie wsparcie, modlitwę i jedność. – Oba nasze narody – ukraiński i polski – od wieków powiązane są ze sobą wspólną historią, która nie zawsze była podejmowana w duchu chrześcijańskim, a wzajemne rany nie do końca są zabliźnione, stają dzisiaj w obliczu nowego wezwania. W obliczu wojennej agresji na Ukrainę ze strony Federacji Rosyjskiej, błagamy Boga o pokój – dodał ks. Grzegorz Grobelny. Po zakończeniu Mszy św. jej uczestnicy spotkali się przy stole w pobliskiej szkole.

MJ
Zdjęcia: Magdalena Żołnowska