28.02.2022

„Życie z Bogiem nie polega tylko na skrupulatnym przestrzeganiu przykazań. Jest odpowiedzią miłości na Miłość” – mówił w Kaplicy Cudownego Obrazu bp Krzysztof Włodarczyk.

Msza św. na Jasnej Górze poprzedziła Kolegium Moderatorów, które było ostatnim puntem, trwającej od piątku 47. Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie. – Bóg pragnie, byśmy byli nie tyle doskonali, ile ufni w Jego moc. Jeżeli wierzę w Niego, to pozostałe przykazania będą tylko konsekwencją pierwszego i naszej odpowiedzi na Jego miłość. Owe przykazania można przyjąć i traktować jak poręcze, których człowiek trzyma się w życiu. One są drogowskazami, prowadzącymi do wieczności – dodał.

Według biskupa Krzysztofa Włodarczyka człowiek staje się bogaty, gdy wchodzi na drogę Jezusa, przyjmuje Jego styl życia. – Trzeba wejść na drogę krzyża, ofiary, miłości, służby Bogu i bliźniemu. W nauczaniu papieży słyszymy: Kościół, który nie służy, służy do niczego. Ojciec Święty Franciszek zaprasza nas do nawrócenia pastoralnego – mówił do księży Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchu Światło-Życie.

HOMILIA

Tekst, nagrania, zdjęcia: Marcin Jarzembowski