01.04.2022

„Miarą naszego serca powinno być Serce Jezusa” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczył Mszy Świętej w wielkopostnym kościele stacyjnym Matki Boskiej Ostrobramskiej w Bydgoszczy.

W świątyni od wczesnych godzin porannych trwali na modlitwie wierni i pielgrzymi, adorując Jezusa w Najświętszym Sakramencie. – Chcemy ten święty czas dobrze wykorzystać, modląc się dla każdego z nas o nawrócenie. Prosząc również o nowe powołania kapłańskie i zakonne – powiedział proboszcz ks. kanonik dr Rafał Grabowski, nawiązując do obecności relikwii bł. bp. Michała Kozala.

Był to zarazem pierwszy piątek miesiąca. – Serce Jezusa objawia nam zamysł Boga wobec każdego z nas. Ukazuje najgłębsze tajniki tego, kim jesteśmy. Serce Jezusa nie jest symbolem uczucia, czy chwilowych emocji, które mogą być zmienne. Serce Jezusa to świadectwo Jego konkretnej postawy. Postawy Boga, który troszczy się o człowieka. Postawy Ojca, który kocha swoje dzieci miłością miłosierną i wierną – mówił w czasie homilii pasterz diecezji.

Jak podkreślił bp Krzysztof Włodarczyk, dzisiejszy świat potrzebuje ludzi o wielkim sercu. – Gdzie możemy się uczyć takiej postawy? – pytał. – Naszym mistrzem jest Jezus. Posiadać wielkie serce, oznacza mieć duchową więź z Bogiem, okazywać konkretne gesty miłości i miłosierdzia, względem drugiego człowieka – dodał.

HOMILIA

Więcej o inicjatywie kościołów stacyjnych w diecezji TUTAJ.

Tekst, nagranie, zdjęcia: Marcin Jarzembowski