12.04.2022

Samira Belaid, Maja Dobosz, Aleksandra Sykora – to uczennice, które zajęły ex aequo pierwsze miejsca w konkursie plastycznym „Trud Krzyżowej Drogi”, jaki był dedykowany wolontariuszom Szkolnych Kół Caritas.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Caritas Diecezji Bydgoskiej oraz parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Nakle nad Notecią. Natomiast jego inicjatorką i organizatorem była Katarzyna Dobosz, katechetka, a zarazem opiekun koła Caritas w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią.

Celem konkursu było: rozwijanie zdolności plastycznych dzieci, pochylenie się w czasie Wielkiego Postu nad nabożeństwem i stacjami Drogi Krzyżowej, integracja wolontariuszy. Zadanie polegało na wykonaniu papierowego witraża, w formacie A3, wybranej stacji Drogi Krzyżowej Jezusa.

Komisja konkursowa w składzie: Krzysztof Troczyński (nauczyciel plastyki) ks. Tadeusz Michalak (proboszcz parafii), przyznali jednogłośnie trzy pierwsze miejsca ex aequo dla wymienionych wcześniej wolontariuszek. – Uczestniczki w sposób twórczy podeszły do tematu, wykazały się precyzją wykonania, a prace były bardzo staranne i estetyczne –  podkreślali członkowie komisji konkursowej.

Oprac. MJ