29.04.2022

„Niech we wszystkie wasze relacje wchodzi Chrystus, umacnia i wciąż błogosławi” – powiedział bp Krzysztof Włodarczyk, który spotkał się z mieszkańcami Domu Księży Emerytów św. Jana Pawła II w Bydgoszczy.

Wizyta związana była z czasem „radości paschalnej”, który trwa od Wielkiej Nocy Zmartwychwstania do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. – Kochanym seniorom życzę nieustannego doświadczania mocy Zmartwychwstałego Pana. Jego łaski, która wypływa ze zwycięstwa nad grzechem, śmiercią i szatanem. Również spokoju serca, dobrego budowania wspólnoty. Niech to dobro dzieje się we wzajemnym otwarciu na siebie – dodał bp Krzysztof Włodarczyk, dziękując personelowi i dyrekcji.

Spotkanie rozpoczęło się w kaplicy, gdzie kapłani wraz ze swoim biskupem trwali na modlitwie. –To dzięki życzliwości naszych pasterzy, którzy kierują diecezją,  możemy spokojnie żyć i funkcjonować. Ksiądz biskup jawi się jako silny duszpasterz. Do zadań, które wykonuje, potrzeba zarówno Bożej opatrzności, jak i opieki Matki Bożej Pięknej Miłości. Dlatego modlitwa jest najcenniejszym darem, którym możemy cię nieustannie wspierać – dodał ks. prałat Wojciech Przybyła, dyrektor diecezjalnej Caritas, która sprawuje opiekę nad domem.

Kompleks mieszkalny, składający się z kaplicy, 28 mieszkań, pomieszczeń i sal gościnnych, dużej jadalni, hospicjum, sali rehabilitacyjnej i garaży, był jedną z największych inwestycji, jaką oddano do użytku w osiemnastoletniej historii diecezji bydgoskiej.

Tekst i zdjęcia: Marcin Jarzembowski